Grafomotorika pro předškolní i školní děti

Vítejte ve světě kreativity a dovedností! Rádi bychom vás pozvali k účasti na našem vzrušujícím Grafomotorickém kurzu pro předškoláky i školáky. Tento kurz je navržený tak, aby podporoval rozvoj jemné motoriky, koordinace oka a ruky a připravil vaše dítě na začátek psaní a čtení. Zábavnými aktivitami a hravým přístupem pomůžeme vašim dětem získat dovednosti potřebné pro úspěšný vstup do školního života.

 

Grafomotorika

Hrubá motorika, jemná motorika, grafomotorika

Zjednodušeně řečeno, grafomotorika je dovednost, kterou potřebujeme na kreslení a později na psaní. Zní to sice velmi jednoduše, ale na to, aby se dítě naučilo psát, musí zvládnout hned několik dovedností, které jsou neoddělitelně spojeny. A trénuje už odmalička, aniž by o tom vědělo. Na to, aby dítě perfektně ovládlo grafomotoriku a naučilo se psát, musí propojit těchto 5 různých dovedností

Grafomotorika

Praktická cvičení na rozvoj grafomotoriky

Rozvíjet jemnou motoriku a grafomotoriku je během vývinu velmi důležité. Různými cvičeními se děti naučí správně držet pastelku, tužku a pero a vybudují si správné návyky od sezení až po polohu ruky na stole. Grafomotoriku si dítě v určitém věku nemusí rozvíjet nutně psaním a kreslením. Některé děti k těmto činnostem zpočátku nemají vztah a netřeba je do toho nutit, dokud není ten správný čas. Takto můžete podporovat rozvoj grafomotoriky již v předškolním věku:

Grafomotorika

Nabídka kurzů 2022

Individuální a nebo skupinové kurzy

Dejte svému dítěti možnost začít svou školní cestu s pevnými grafomotorickými dovednostmi a zábavným přístupem k učení. Těšíme se na setkání s vašimi malými tvůrci na našem kurzu!

 

Nabízení kurzů v oblasti grafomotoriky může být skvělým způsobem, jak pomoci lidem zlepšit své dovednosti v psaní, kreslení a dalších aktivitách, které vyžadují jemnou motoriku rukou. Grafomotorické kurzy jsou obvykle zaměřeny na děti ve věku předškolního a raného školního věku, ale mohou být užitečné také pro dospělé, kteří chtějí zdokonalit své psací nebo kreslící dovednosti.  and enjoying different activities.

Učíme děti a začátečníky základy psaní písmen a číslic. Pomáháme jim rozvíjet správnou psací techniku, a to jak při použití tiskacího, tak i psacího písma.

 

Zlepšujeme kreslící dovednosti účastníků tím, že jim budete poskytovat různé techniky, tipy a triky pro tvorbu krásných kreseb a obrazů.

Posilujeme jemnou motoriku rukou pomocí různých cvičení a her, které podporují koordinaci a precizní pohyby rukou

Nabízíme kurzy pro lidi, kteří mají potíže s čitelným psaním nebo potřebují terapeutickou pomoc při zlepšení psacích dovedností.

Poskytujeme individuální podporu pro účastníky, kteří mají zvláštní potřeby nebo potřebují zvláštní pozornost.